Leštění a čištění nerezové oceli

Posted by on 21.1.2019

Čištění je často obtížné, pokud chcete odstranit přetrvávající otisky prstů, skvrny na vodě a další znečištění. Naštěstí to můžete udělat bez drahých speciálních čistících prostředků. Ty se nedoporučují kvůli škodlivým přísadám pro použití v kuchyni. Místo toho se můžete jen uchýlit k několika domácím čistícím prostředkům, které již vlastníte.
kuchyňské nádobí

Pro každou kontaminaci na nerez oceli je vhodný určitý domácí prostředek.

●     Otisky prstů a mastné skvrny na povrchu lze snadno odstranit trochou oleje na vaření. Dejte několik kapek na čistou látku a utřete špinavé skvrny.
●     Zbytky vápna nebo vodní skvrny na kování nebo v umyvadle se nejlépe odstraní octem. Opět platí několik kapek. U větších ploch můžete míchat čisticí roztok ve stejném poměru octa a vody.
●     Na nerezové hrnce a poklice můžete použít sodu. Pomocí několika polévkových lžic rozpuštěných v půl šálku vody vyčistěte povrch a vyleštěte do vysokého lesku díky jemné struktuře sodíkového prášku.
●     Přestože nerez ocel nekoroduje, mohou se na povrchu někdy vytvářet malé rzi. Na hrncích nebo příborech můžete tyto rezavé skvrny eliminovat pomocí kyseliny citronové nebo jedlé sody. Tyto dva domácí prostředky je možné rozpustit ve vodě a nechat působit na postižených oblastech. Poté lze rzi odstranit hadříkem nebo houbou.

Tip: všechny předměty z nerezavějící oceli můžete také vyleštit půlkou polovičním bramborem nebo bramborovou slupkou. Škrob, který je v bramborách obsažen, poskytuje více lesku a současně působí proti vyblednutí nerezové oceli.
vodovodní baterie
Stejně jako u všech úklidů v domácnosti, měli byste se i zde obejít bez chemických čistících prostředků. Látky, které se v nich nacházejí, se dostanou do odpadních vod a tím se stanou environmentální zátěží. Všechny domácí prostředky, které jsou zde uvedeny, jsou šetrné k životnímu prostředí, nejsou škodlivé pro zdraví a obvykle jsou dokonce levnější.
Při čištění byste se také měli pokusit nepoužívat utěrky z mikrovlákna a plastové houby. Mohou uvolňovat drobné plastové částice. Tento takzvaný miproplast způsobuje vážné poškození našich ekosystémů. Opět existuje jednoduchá alternativa.

●     K čištění a leštění povrchů z nerezové oceli můžete rozřezat staré ručníky nebo poškozené bavlněné prádlo na malé kousky.
●     Bavlněné ručníky jsou rozhodně také vhodné pro čištění citlivých povrchů a nezanechávají škrábance.
●     Navíc vaše domácí utěrky jsou omyvatelné a znovu použitelné.
Posted in: Domov

Simple Business by Nimbus Themes
Powered by WordPress