Když se z koníčku stane živobytí

Posted by on 10.11.2018

 Je pravdou, že právě v tomhle oboru se jaksi bez zkušeností dříve nabytých neobejdete. V ideálním případě se kynologii (dříve pejskařině) věnujete již od útlého dětství. Ale ani v dospělosti není ještě vše ztraceno.
ü  Profesionální psovod (armáda, policie)
Bude zapotřebí dostatek zkušeností s výcvikem nejlépe služebních plemen (německý ovčák, německý boxer, dobrman, rotvajler…), takže pokud jste od mládí navštěvovali kynologické cvičiště a složili několik zkoušek, můžete zkusit štěstí u ozbrojených složek. Nutno podotknout že muži mají větší šanci.
vojenský výcvik psa
ü  Strážný, vrátný
Firmy na svoji ostrahu někdy hledají osoby, které spolu se psem jsou v areálu nějaké společnosti a dělají obchůzky, často také v noci, práce vhodná také spíše pro muže.
ü  Záchranář
Máte rádi adrenalin a rádi pomáháte? Jde o poměrně specifickou disciplínu, kdy se nacvičuje vyhledávání osob uvíznutých často v sutinách např. po zemětřesení nebo v nějakém terénu za často náročných podmínek (třeba laviny). Při nějakém neštěstí můžete být odvoláni i na zahraniční akci, což je třeba pro ty, co mají rodiny, velmi náročné.
cvičení se psy
ü  Výcvikář
Teď nemám na mysli výcvikáře, který dává lekce na cvičišti – to je také možnost. Ale varianta výcvikáře jednotlivce, který nabízí své služby – obvykle pomoc se základní výchovou a běžnými neřestmi (pes táhne na vodítku, nepřijde na zavolání, štěká o samotě doma, ničí věci. Vychovali jste už úspěšně nejlépe několik vlastních psů a rádi vysvětlujete a učíte? Pak zkuste tuto cestu – nejtěžší je asi udělat si dobrou pověst, každý spokojený zákazník vás rád doporučí dál.
ü  Hotel pro psy
Bydlíte na okraji města nebo ve vesnici a máte k dispozici větší zahradu. Pak lze přemýšlet, zda by ta správná cesta pro vás, jak proměnit svůj největší zájem v činnost, co by vydělala na výdaje, nebyl psí hotel. Musíte být ale dobře dostupní a poptávka po takových službách by měla být velká.
 doberman a černý německý ovčák
ü  Psí salon
Potrpíte si na estetično a jste manuálně zruční? Udělejte si kurz na stříhání psů a otevřete si svůj vlastní psí salon. Počáteční investice asi budou ale větší, ať už jde o pronájem prostor k tomu vhodných (pokud nebudete podnikat z domova) nebo o vybavení takového psího kadeřnictví.
 
Napadají vás po přečtení ještě další možnosti, jak pracovat se psy a uživit se tím? Když přijdete na to, co chcete dělat, stačí si za tím jít a dětský sen se může stát skutečností.

Posted in: Hobby

Simple Business by Nimbus Themes
Powered by WordPress