Jak zařídit jídelnu u vás doma?

Posted by on 1.9.2017

Samotnou jídelnu, které není pojena s obývacím pokojem nebo kuchyní je už dnes opravdu málo. Doba mnohopokojových domů a bytů je dávno pryč a současný trend určuje spojování kuchyně, obývacího pokoje a jídelny dohromady. Ne nadarmo, je to velmi účinné řešení, díky kterému jsou všichni členové rodiny pohromadě.
Nic nezkazíte, ani když jídelní stůl umístíte do prostoru mezi kuchyň a obývací pokoj. Budete tak mít blízko ke sporáku i k televizi.
rustikální jídelna
Podle počtu lidí u stolu
Pokud to velikost místnosti dovolí, zvolíme pro jídelní stůl dostatečné místo, a to převážně podle počtu osob, které budou v místnosti stolovat. Počítejte však i s případnými návštěvami. Dominantu celého prostoru tak snadno můžete nechat právě na jídelním stolu.
Pokud je váš byt malý, nemusíte ztrácet hlavu, jde to i jinak. Čtyřčlenná rodina se bez větších problémů vejde i ke stolu 80×120 centimetrů. Nejmenší místo pro osobu pak je 40×60 centimetrů, což je dostačující.

Co ovšem když přijde návštěva? Řešení je mnohem jednoduché, než by se na první pohled mohlo zdát. Stačí si pořídit rozkládací stůl s jednotlivými zasouvacími plochami či s nastavitelnými sklopnými deskami.
Více lidí se vejde ke stolu kulatému. Děti se neotlučou o hrany a prostor nabude jiného rázu. Obvyklý průměr stolů bývá 105 nebo 120 centimetrů. A může mít klasicky čtyři nohy nebo jen jednu vprostřed desky ukotvenou v podstavci.
tabule připravená ke stolování
Do malých kuchyňských koutů se zase stále více prosazuje kromě rozkládacích stolů jen sklopná deska, ke které můžete využít klasické židle nebo ty barové. Nejlevnější jídelní stoly se dají pořídit již za 500 korun.

Velké rozkládací mohou přijít až na desetitisíce. Konkrétní cena se totiž odvíjí od velikosti, použitých materiálů a toho, zda jsou rozkládací.

Návrat k přírodním materiálům
Když jste vybrali typ a velikost stolu, zbývá ještě zvolit materiál. Co je vlastně moderní? Trendem je návrat k přírodním materiálům, k masivu nebo odlehčeným formám, tedy dýze.

Jak zařídit jídelnu u vás doma?
Ohodnoťte příspěvek
Share
Posted in: Domov

Simple Business by Nimbus Themes
Powered by WordPress