Co se špinavým kobercem?

Posted by on 4.6.2019

Hodně rodin to zná. Radost z nového, nadýchaného koberce brzy vyprchá a domácnost jde svým běžným tempem. Domácnosti s malými dětmi a domácími mazlíčky většinou dojdou ke zmiňované situaci velmi brzy. Malému dítěti nemůžeme vyčítat, že tu a tam skončí jeho svačina na koberci, stejně tak domácí mazlíčci se neohlížejí na to, zda vyrobí na koberci nějaký ten flek. Možná je možné namítnout, že pak není koberec ta nejvhodnější pokrývka podlahy. Toto tvrzení je ale diskutabilní, a pokud přesto zvolíte koberec, musíme se umět o něho starat.
čištění koberců
Jak na prach v koberci?
Prach se v koberci bude držet, i když budeme sebeopatrnější. Jeho miniaturní částečky nedostaneme ven ničím jiným, než vysavačem. Je vhodné koupit si vysavač dostatečně výkonný, aby výsledek byl adekvátní námaze. Pokud máme chlupaté zvíře, je vhodné volit příslušenství pro sběr chlupů z koberce.
vysavač na koberec
Jak na odolné nečistoty v koberci?
Nejen ale prach je to, co je nutné z koberce odstranit. Stává se, že na koberec se vysype obsah, který ulpí na vlasu koberce. Co nyní? Nejčastěji bojujeme se žvýkačkou. Přilepí se do vlasu koberce a odstranit jí je pěkný oříšek. Zapomeňte na to, že žvýkačku odstraníte snadno. Nejlepší fígl je ten, že na postižené místo na koberci dáme ledové kostky. Žvýkačka ztuhne a dá se pak dobře odrolit.
pověšený koberec
Co s mastnými skvrnami na koberci?
Občas se nám stane, že i mastnota se dostane na náš koberec. Často se uspokojíme, že vlastně není ani vidět. Ale ouha. Po čase se skvrna chová tak, že vychytává ostatní nečistoty a zanedlouho je z neviditelné skvrny skvrna viditelná. Pak je nejlepší opatřit si silný odmašťovací přípravek k čištění skvrn na koberci, který lze zakoupit ve specializovaných prodejnách. Pak postupujeme dle návodu na přípravku. Většinou jde o vytvoření pěny, která se nanese na postižené místo na koberci a nechá se působit. Po nějaké chvíli místo vydrhneme a vymneme čistou vodou.

Posted in: Domov

Simple Business by Nimbus Themes
Powered by WordPress