Čas na konverzaci u fondue

Posted by on 27.9.2017

Nejspíš fondue všichni znáte, nebo jste ten název už určitě slyšeli. Stručně řečeno je to miska, v níž se jedna potravina roztaví a druhá se do této roztavené hmoty namáčí. Miska se dává doprostřed stolu, aby si všichni kolem mohli dopřát jídlo podle chuti.
příprava fondue
Základem povedeného fondue je kvalitní nádobí – může být z kameniny, keramiky, nerezu či litiny. Jde o materiály, které dokáží v nádobě udržet teplo. Součástí výbavy je i hořák a dlouhé vidličky, na které se nabodává třeba chléb a noří se do sýra, či maso, které se smaží v oleji.
A to je podle mě na fondue to nejlepší – všichni mohou sedět u stolu, dávat si, na co mají chuť, a ještě si při tom povídat. My jsme ho doma už několikrát vyzkoušeli a musím říct, že hlavně děti byly nadšené. Chutnaly jim sýrové i čokoládové fondue, brzy chceme vyzkoušet ještě masové.

Jak fondue připravit?

Fondue se dají udělat na mnoho způsobů. Pokud v nich chcete opékat i maso, je lepší koupit si výkonnější ohřívač, do kterého se dává speciální gel, s obyčejnou čajovou svíčkou to jde hodně pomalu. Naopak třeba na sýrové nebo čokoládové fondue svíčka úplně stačí.
·         Masové fondue
Připravíme si druhy masa podle chuti a k tomu si uděláme omáčky, opět záleží na tom, co vám chutná. Maso nakrájíme na malé kostičky a rozdělíme do mističek. Do velké misky na fondue dáme olej, a až bude žhavý, namáčíme do něj kousky masa, napíchnuté na vidličku. Kousky masa jsou hotové asi za dvě minuty.
sýrové fondue
·         Sýrové fondue
V misce roztavíme nastrouhaný sýr, prodává se i speciální sýr na fondue, ale my jsme rozpékali i jiné druhy. Do sýru namáčíme chléb, nakrájený na kostičky, osvědčily se nám i kousky zeleniny (rajčata, paprika, okurka, cibule…). Dobré jsou také olivy.
·         Čokoládové fondue
Tentokrát v misce rozpustíme čokoládu, do které se přidává zahuštěné mléko, stačí ale i normální mléko. Do čokolády pak namáčíme ovoce, ořechy, rozinky, sušenky… Prostě cokoliv vás napadne.

Čas na konverzaci u fondue
Ohodnoťte příspěvek
Share
Posted in: Hobby

Simple Business by Nimbus Themes
Powered by WordPress